Tekma Jugoslavija vs. Češkoslovaška

Sreda, 20. maj 1970 ob 20: 30

Gledalcev: 7000; sodnika: Schiber (ZRN), Siborne (Kanada)

Ekipa Jugoslavije je imela kar dva dni časa za počitek in pripravo na nove boje, a počitek je očitno bolje izkoristila ekipa ČSSR.

Vodstvo moštva se je povsem zavedalo nevarnosti, zlasti če bi Jugoslovani dopustili, da se nasprotno moštvo razigra. Šolman, Simonović in Čosić so tako dobili nalogo zadržati Zideka, Zednička in Pospišila, a ni jim uspelo. Zidek je do 6. minute dosegel že 12 točk. Ranko Žeravica je polet ČSSR poskušal zaustaviti z menjavami in ekipa Jugoslavije je do polčasa izenačila rezultat. V drugem delu je peterica Simonović. Jelovac, Ćosić, Plećaš in Čermak v treh minutah uspela pridobiti osem točk prednosti, a Čehoslovaki se niso vdali. Rezultat so približali na 54 : 50. Sledilo je pet uspešnih minut za ekipo Jugoslavije, v katerih so reprezentanti prikazali dobro igro v obrambi.

Sodnika sta dosodila kar 36 osebnih napak za ekipo Jugoslavije in 39 za ČSSR.

Končni rezultat 94 : 84.